KONTAKT
Naistenõuandla I ja IV korrus
Avatud E-R 8:00 – 15:00
Telefon 666 5810 (telefonitund E-R 14:00-15:00)
Enne kabinetti sisenemist pöördu palun registratuuri!
VASTUVÕTULE REGISTREERIMINE
Registratuuri telefonil +372 626 1314
Telefonil 666 5810
Digiregistratuuris
Vastuvõtud on tasuta!
VASTUVÕTU TÜHISTAMINE
Registratuuri telefonil +372 626 1314, digiregistratuuris või tyhistamine@keskhaigla.ee. E-kirja teel vastuvõtuaega tühistades pange kindlasti kirja oma isikukood, nimi ja perekonnanimi ning vastuvõtu kuupäev.
Elavas järjekorras on võimalik saada kordusretsepti rasestumisvastasele vahendile juhul, kui oled meie kabinetti varem juba külastanud. Rasestumisvastaste vahendite kordusretsepte väljastatakse E-R kell 14:00-15:00 kohapeal ilma eelregistreerimiseta elavas järjekorras või samas ajavahemikus telefoni teel. Telefoni teel saab rasestumisvastase vahendi kordusretsepti väljastada juhul, kui patsiendil on dokumenteeritud vererõhk viimase 6 kuu jooksul.
Kui sa ei ole varem meie kabinetist retsepti saanud, siis on vajalik eelregistreerimine naistearsti või ämmaemanda vastuvõtule.
Noortekabinetti on oodatud kõik neiud ja noormehed kuni 26. eluaastani (26-aastased kaasa arvatud) ‒ nii ravikindlustatud kui kindlustamata. Oma murega võid pöörduda nii arsti kui ämmaemanda poole, sest mõlemad teevad vajalikke analüüse ja uuringuid ning saavad sind vajadusel suunata edasi teise spetsialisti juurde.
MIDA NÕUSTAMISKESKUSES PAKUME?
- seksuaalsel teel levivate haiguste diagnostika ja ravi
- nõustamine erinevatel seksuaalsuse teemadel (NB! Vastuvõtul ei teostata seksuaalhariduslikke loenguid, nõustamisel keskendutakse konkreetsele nõustamist vajavale teemale, näiteks lähedased suhted, seksuaalne identiteet jt)
- rasestumisvastase vahendi valikuga seotud nõustamine
- raseduse diagnoosimine, nõustamine
- rasestumisvastaste vahendite retsepti pikendamine
- noormeeste nõustamine. Hetkel ei ole võimalik noormeeste suguelundite läbivaatus koos vajalike analüüsidega, kuid noormeestel on võimalik anda analüüse uriinist ja verest ning saada esmast nõustamist.
- psühholoogiline nõustamine
- nõustamine sotsiaalprobleemide korral: mure, mille puhul leiad, et peaksid seda jagama mõne täiskasvanuga; probleemid perega; peres puudub usaldus, on pidev kontroll ja ähvardused
- nõustamine seksuaalvägivalla korral: vajadus toe või abi järele, kui Sinuga on vägivaldselt käitutud, Sind on ära kasutatud.
TESTID JA TULEMUSED |
Noortekabinetis saab end kontrollida erinevate sugulisel teel levivate haiguste/viiruste/bakterite suhtes. |
VIITED |
Viited erinevate noori puudutavate teemade kohta. |
SOTSIAALTÖÖTAJA |
Sotsiaaltöötaja Marita Ilmoja vastuvõtule võivad pöörduda erinevate probleemide ja murede korral kuni 26-aastased noored. |
LOENGUD JA GRUPITÖÖD KOOLIÕPILASTELE |
Loengud ja grupitööd seksuaalsuse, tervise, noorte seksuaalse arengu, HIV/AIDSi ja isiklike suhete teemadel on täienduseks koolis pakutavale seksuaalharidusele. |
MEIE MEESKOND
Kõik noortekabinetis räägitu on konfidentsiaalne. Ilma sinu loata ei anna me sinu probleemi, analüüside vms kohta infot su vanematele, perearstile ega kellelegi teisele.
Meie noortenõustajad-naistearstid:
Helen Savason-Potisepp
Kadri Käver-Lomp
Sergei Ponomarjov
Tea Espenberg
Liina-Kadi Saar
Veera Sulg-Prokopenko
Assistent
Eglyd Esken
Kristina Põld
Meie noortenõustajad-ämmaemandad:
Merle-Treufeldt-Kirtsi
Britta Jürgenson
Kredi Raspel
Nicole-Angel Erich